Nikdo pořádně nevěděl, kde se vzal. Přesto se Martin Sankot stal před deseti lety náměstkem ministryně kultury a týden stál i v čele Národního divadla, než z něj po tlaku umělců odešel. Teď se jeho jméno znovu objevilo v souvislosti se současnou korupční kauzou kolem zakázek na pražském dopravním podniku.

Podle policistů se dostal na ministerstvo díky aktuálně obviněnému podnikateli Michalu Redlovi, jenž ho doporučil tehdejšímu místopředsedovi STAN Stanislavu Polčákovi. Vyšetřovatelé uvádí, že Sankot byl člověkem, kterého se hnutí STAN snažilo prosadit i na další funkce. Což Starostové odmítají.

Redl měl být hlavou skupiny, která si říkala o úplatky v souvislosti se zakázkami na dopravním podniku. Její součástí byl i dnes už bývalý předseda pražské organizace STAN a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček. Policie v rámci rozkrývání kauzy popsala, jakým způsobem skupina dosazovala své lidi do veřejných funkcí. Na případu Sankota ukazuje, že si skupina kolem sebe soustředila loajální lidi, které pak doporučovala dál.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.