Nikdo pořádně nevěděl, kde se vzal. Přesto se Martin Sankot stal před deseti lety náměstkem ministryně kultury a týden stál i v čele Národního divadla, než z něj po tlaku umělců odešel. Teď se jeho jméno znovu objevilo v souvislosti se současnou korupční kauzou kolem zakázek na pražském dopravním podniku.

Podle policistů se dostal na ministerstvo díky aktuálně obviněnému podnikateli Michalu Redlovi, jenž ho doporučil tehdejšímu místopředsedovi STAN Stanislavu Polčákovi. Vyšetřovatelé uvádí, že Sankot byl člověkem, kterého se hnutí STAN snažilo prosadit i na další funkce. Což Starostové odmítají.

Redl měl být hlavou skupiny, která si říkala o úplatky v souvislosti se zakázkami na dopravním podniku. Její součástí byl i dnes už bývalý předseda pražské organizace STAN a náměstek pražského primátora Petr Hlubuček. Policie v rámci rozkrývání kauzy popsala, jakým způsobem skupina dosazovala své lidi do veřejných funkcí. Na případu Sankota ukazuje, že si skupina kolem sebe soustředila loajální lidi, které pak doporučovala dál.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se