Hádky o to, kdo může vystoupit a kdy, zmatky se zbytečně komplikovaným systémem přihlašování i prohlášení o utlačování menšinových akcionářů. Na extrémně dlouhé a vyhrocené valné hromadě státem ovládané firmy ČEZ jsou všichni zúčastnění už zvyklí. Letos je ale firma naštvala snad ještě více než dřív.

Jedním z hlavních důvodu byla snaha vedení ČEZ omezit čas jednotlivých minoritářů na jejich vystoupení. Zabránit tak pravděpodobně chtěli obstrukcím některých akcionářů z minulých let. I přesto trvalo jednání extrémních 16 hodin.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se