Pondělní srážka vlaků v Bohumíně způsobí národnímu železničnímu dopravci – společnosti České dráhy – značné škody. Zároveň ale zkomplikovala vydání prvních takzvaných zelených dluhopisů firmy v objemu půl miliardy eur, což odpovídá v korunách obří sumě 12,4 miliardy korun.

„S ohledem k pondělní nehodě vlaku Pendolino ve stanici Bohumín, kdy došlo ke střetu vlaku Českých drah s posunovací lokomotivou společnosti ČD Cargo, se České dráhy rozhodly pozastavit emisi zelených bondů do doby, než celá událost bude řádně prodiskutovaná s investory,“ říká mluvčí železniční společnosti Lukáš Kubát a dodává: „Ze strany investorů byl postup Českých drah přijat pozitivně s tím, že společnost se vrátí k emisi zpět, jakmile budou aktualizovány a projednány dokumenty související s pondělní nehodou.“

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se