V kontextu zpráv, že v mnoha částech světa hrozí hladomor, zejména kvůli zablokovanému obilí v ukrajinských sýpkách, je to příznivá zpráva: Tuzemská úroda by letos měla být zcela v normálu, vyplývá z pondělní zprávy Českého statistického úřadu.

„Podle prvních odhadů je úroda základních obilovin zatím příznivá a převyšuje sedm milionů tun,“ uvedl Radek Matějka z ČSÚ. „Díky rozšíření osevní plochy je očekávaná sklizeň téměř srovnatelná s loňskou skutečností a je o tři procenta vyšší než pětiletý průměr.“

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se