Když vláda na jaře rozhodla o konci povinného přidávání biosložek do pohonných hmot, chtěla tím výrazně zlevnit paliva. Jenže jejich distributoři mají naprosto opačné záměry. Podíl biosložek v palivech se podle nich bude naopak zvyšovat. To jde proti původním záměrům současného kabinetu Petra Fialy (ODS).

Jeho očekávání bylo, že když bude přimíchávání biosložek dobrovolné, přestanou se v palivech používat. Klesne tak cena pohonných hmot, neboť přidáváním biolihu či metylesteru řepkového oleje se celý proces zdražuje. Povinnost přestala platit od 1. července. Cena paliv od té doby ale příliš neklesla. Pumpaři biosložky přimíchávají dál, neboť jim nic jiného nezbývá. A budou i nadále.

Příčinou je tlak Evropské unie na ekologičtější složení motorových paliv a snížení vypouštění škodlivin do ovzduší.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.