Investiční a nemovitostní skupina Arete vytváří realitní fondy, které svým dlouhodobým výnosem porážejí většinu konkurence na českém trhu. Ten předposlední – Arete Invest CEE II – skupina loni po pěti letech uzavřela, majetek prodala a investoři, kteří do fondu vstoupili jako první, vložené peníze zdvojnásobili. Nyní Arete rozjíždí svůj třetí, zatím největší fond zaměřený na nákup, provoz a výstavbu industriálních nemovitostí ve střední Evropě. Ten zahrnuje šest průmyslových parků, například v Plzni či slovenském Kežmarku. K 31. březnu fond oznámil dvanáctiměsíční výnos 34,5 procenta. 

„Střední Evropa je pro investice v našem oboru stále jedno z nejlepších míst na planetě. A to jak z hlediska výnosnosti, tak i stability,“ říká v rozhovoru pro HN spoluzakladatel Arete Lubor Svoboda. Fond bude mít podle něj průměrný roční výnos osm až deset procent. „Ale děláme vše pro to, aby to bylo více. Kdybychom měli vydělávat pět procent, bylo by lepší jít dělat něco jiného,“ uvádí Svoboda.  

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Přehled realitních fondů v Česku