Současná vláda zaujala vůči dezinformacím diametrálně odlišný postoj než vláda předchozí. Zatímco Andrej Babiš svého času adoroval řetězové e-maily jako alternativu mediální produkce informací, v koalici pěti stran jsou systematicky šířené dezinformace vnímány jako zásadní společenský problém. Alespoň deklaratorně. Aby ne. Oproti Andreji Babišovi, jehož lze dle dlouhodobé analýzy obsahu informačních manipulací šířených řetězovými e-maily, prostřednictvím sociálních sítí a na dezinformačních webech považovat za takřka bezvýhradně podporovanou figuru, jsou představitelé současné vlády těmito zdroji zcela bezvýhradně diskreditováni.

Domnívám se nicméně, že toto není nejdůležitější aspekt současného vládního postoje vůči dezinformacím, že nejde o účelovou záležitost. Pokud by totiž o účelovou záležitost šlo, jednala by současná vláda pravděpodobně s mnohem větší razancí.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.