Evropa se během letošní zimy nechce dostat do situace, že ji Rusko začne vydírat úplným přerušením dodávek zemního plynu. Ty Kreml, který kontroluje monopolního vývozce plynu Gazprom, zneužívá jako energetickou zbraň vůči EU. Před začátkem topné sezony Evropská komise navrhuje dobrovolné úspory plynu o 15 procent. Premiér Petr Fiala (ODS) ještě před zveřejněním plánu řekl, že úspory v tomto rozsahu Česko zvládne, aniž by to pocítily domácnosti nebo se musela omezovat výroba.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











