Neprostupný terén na dvou protilehlých skalních masivech, štiplavý kouř, vyschlá krajina i agresivní vosy. Krocení požáru poničených lesů uprostřed Národního parku České Švýcarsko ale v pondělí hasičům asi nejvíce ztížil vítr, kvůli němuž se plameny začaly šířit dál. A to i do Německa a přímo k národní přírodní památce Pravčická brána, odkud hasiči evakuovali turisty. 

V noci na úterý pak evakuovali v Hřensku asi 50 lidí z pravého břehu Kamenice. Z Ferdinandova evakuovali německý dětský tábor, jeho účastníky převezli autobusem na hranice, kde si je přebrali kolegové z Německa. Kvůli dál sílícímu požáru se museli hasiči stáhnout z obce Mezná, kterou evakuovali v pondělí. Kouř a dým z rozsáhlého požáru je patrný i v jiných částech republiky, podle hasičů se šíří v pásu téměř přes celou republiku.

Kouř se šíří republikou

Hasiči v Česku od rána evidují velký počet hlášení zápachu kouře. Občany žádají, aby volání zvážili, pokud nevidí plameny. Jde zřejmě o kouř z Děčínska.

V NP České Švýcarsko nyní hoří zhruba na 30 hektarech. Hasiči by požár mohli dnes (v úterý) dostat pod kontrolu, pokud se nezhorší počasí, uvedl velitel zásahu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.