Na trhu práce se stále bojuje o lidi. Velmi nízká míra nezaměstnanosti v kombinaci s vysokou inflací vytvořily prostředí, v němž jsou firmy zahnané do kouta a uchazeči o práci jsou těmi, kdo si určuje podmínky. Alespoň zatím. Pro vyšší mzdy jsou ochotní měnit práci častěji než dříve. A začínají hledat už v době, kdy si dříve užívali dovolených.

Změnu na trhu práce lze pozorovat od začátku roku. Výjimečné ale je, že pokračuje i nyní v létě. „Lidé většinou se změnou práce čekají až po dovolených, hlavní sezona bývá koncem srpna a v září,“ řekla HN šéfka společnosti Manpower a Asociace poskytovatelů personálních služeb Jaroslava Rezlerová. Odhaduje, že oproti stejné době minulý rok se poměr lidí, kteří chtějí změnit práci, zvýšil o 30 až 40 procent. Dodává ale, že aktivita byla minulý rok potlačená covidovou pandemií.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.