Pětatřicetiletá zdravotní sestra Tereza se covidem nakazila loni na oddělení následné péče od jednoho z pacientů. Rychle ztratila čich i chuť, nastoupily teploty, bolesti hlavy i zad. Nakonec se léčila skoro tři týdny. Když se vrátila, podala si hned žádost o uznání nemoci z povolání. Až před časem jí přišla kladná odpověď a na účet přes 30 tisíc korun.

Není sama, covid jako nemoc z povolání byl loni uznán ve více než pěti tisících případů a představoval skoro 90 procent všech uznaných případů nemocí z povolání. Letošní průběžná čísla naznačují, že trend se rozhodně měnit nebude. Hygieny i lékaři, kteří nemoci uznávají, hlásí, že počty žádostí stále rostou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se