Podzimní vysílání soukromých televizních stanic bude provázet jedna významná novinka. Parlamentem prošel zákon, který ruší hodinový limit pro reklamy. Už nebude nutné omezovat vysílání reklamních spotů na dvanáct minut v hodině. Český televizní průmysl tedy bude mít stejné podmínky jako komerční stanice jinde v Evropě.

Změna pramení z evropské směrnice, která zpřísňuje fungování internetových videoplatforem a naopak uvolňuje regulaci klasického televizního vysílání. Internetoví obři dosud pohodlně vydělávali peníze, ale nemuseli dodržovat skoro nic, zatímco televize měly (a stále mají) mnoho omezení, takže jejich možnosti výdělku byly zastropované.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se