Posledních pár týdnů nám ukazuje, nakolik je klimatická krize závažným problémem, na nějž je třeba hledat co nejrychlejší a nejúčinnější řešení. Jedná se o jednu z existenčních výzev, se kterými se společnost a ekonomiky potýkají už dnes. Rámec planetárních mezí výzkumníků Stockholmské univerzity shrnuje hned několik provázaných krizí, jimž planeta a společnost čelí. Čím dál tím více se vedle klimatu hovoří především o ztrátě biologické diverzity a výrazném zhoršení stavu ekosystémů a jejich přínosů pro společnost coby o neméně naléhavé a o to komplexnější výzvě.

Podle zprávy Mezivládního panelu OSN pro biodiverzitu a ekosystémové služby z roku 2019 je klima třetí nejvýznamnější příčinou krize biodiverzity a ekosystému. Očekává se, že s narůstající teplotou se stane vůbec nejvýznamnější. Experti se shodují, že je třeba jednat okamžitě. Čím dříve začneme, tím nižší budou náklady řešení. V opačném případě hrozí, že se situace dostane do bodu, ze kterého již neexistuje cesta zpět.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.