Tuzemské e-shopy se po dvou tučných letech obávají tuhé zimy. Zatímco ještě loni měly díky zavřeným kamenným prodejnám žně a nejžádanější zboží nemohli zákazníci ani sehnat, letos jsou výsledky e-shopů o poznání slabší. Lidé šetří, sklady jsou přeplněné, logistika i energie zdražují, zájem investorů chladne. A úleva nemusí přijít ani s obdobím Vánoc, které internetovým prodejcům běžně přináší nejvyšší tržby. Většina e-shopů oslovených v novém průzkumu fintechové společnosti Mallpay si myslí, že blížící se zimní sezona bude oproti loňské o poznání chudší. Více než 60 procent obchodníků se dokonce obává, že mohou skončit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











