Ztrátu přes devět set milionů korun vykázaly za první pololetí České dráhy. Přispěly k ní hlavně rostoucí náklady na energie a materiál, které stouply o miliardy korun. Na prosinec už státem vlastněný dopravce avizuje zdražení jízdného.
Skupina Českých drah letos v první polovině roku hospodařila se ztrátou 931 milionů korun. „Primárně mluvíme o rostoucí ceně elektřiny, kdy my dnes nedokážeme podle finančních modelů promítnout reálnou cenu elektrické energie,“ uvedl v rozhovoru pro HN generální ředitel Českých drah Michal Krapinec. Podle něj jsou však České dráhy schopné finanční situaci ustát. „Skupina má bez problémů potenciál se dlouhodobě držet na černé nule,“ řekl.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









