Oranžovo-hnědý vizuál s heslem „Říct si o pomoc není žádná slabost“. Tak vypadá zatím poslední vládní mediální kampaň s názvem Deštník proti drahotě. Je jednou z nejméně dvanácti probíhajících nebo plánovaných propagačních akcí současné vlády. Celkem za ně stát zaplatí 48,5 milionu korun. I s ohledem na množství kampaní varují někteří odborníci před narušením důvěryhodnosti, celkově ale snahu o zlepšení komunikace s veřejností hodnotí experti oslovení HN kladně. Oproti předešlé vládě Andreje Babiše (ANO) jde prý totiž o posun. 

Například odborník na politický marketing Otto Eibl z brněnské Masarykovy univerzity považuje rozhodnutí vlády spustit mediální kampaně propagující výsledky její práce za logický krok. „Vláda je bombardována tím, že nedostatečně komunikuje a vysvětluje. Bude to reakce na tuto kritiku,“ myslí si expert.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se