Je to přes rok, co šestimilionový Salvador, který rozlohou nedosahuje ani poloviny Slovenska, přijal vedle amerického dolaru druhou oficiální státní měnu – bitcoin. Jako první na světě. Po nadšeném přijetí této zprávy kryptoměnovou komunitou následovalo ochlazení. Vedle propadu ceny bitcoinu, který celkově změnil náladu na trzích, začala globální média publikovat zprávy o tom, že ani samotné přijetí kryptoměny v zemi se moc nepovedlo.

Vypovídala o nefunkčních bankomatech, demonstracích, vysoké míře státního zadlužení nebo sníženém ratingu od mezinárodních agentur vyzývajících zemi, aby svůj bitcoinový experiment ukončila. Přinejmenším část vlády, jak bylo patrné z delegace salvadorského ministerstva zahraničí, jež se v úterý zúčastnila ekonomického fóra na ministerstvu průmyslu a obchodu v Praze, ale tomuto kroku nadále věří.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.