Na nedávném kongresu ODS téma kryptoměn otevřel ostravský zastupitel strany Radim Ivan, teď získává vlivné zástupce i mezi poslanci. Místopředseda sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček chce změnit přístup českých bank k digitálním měnám a zjednodušit jejich zdanění. „Kolem kryptoměn, ale obecně i oblasti nových technologií ve finančním sektoru vznikla v Česku spousta start-upů. Kvůli řadě překážek pak ale často odešly do jiných zemí, včetně Slovenska,“ naráží Skopeček třeba na známý příklad české burzy Coinmate, které před dvěma lety Fio banka zrušila účet.

Podobně ale vůči firmám podnikajícím v oboru přistupují i jiné domácí banky. Argumentují tím, že kryptoměny jsou pro ně velmi rizikové kvůli regulacím v oblasti zákonů proti praní špinavých peněz.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se