Stačil týden a motoristé v Česku si při tankování pohonných hmot opět musí výrazně připlatit. Cena benzinu na totemech čerpacích stanic se za tuto dobu zvýšila takřka o tři koruny za litr. U nafty šlo o více než dvě koruny. U benzinu bylo hlavním důvodem zdražování, že už se naplno projevil konec dočasné slevy na spotřební dani, k čemuž došlo počátkem října. A také rozhodnutí uskupení OPEC+, že výrazně sníží těžbu ropy.

Podle statistik společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje, tak jeden litr benzinu stojí v průměru 41,92 koruny za litr. Za stejné množství nafty řidiči zaplatí v průměru 45,29 koruny.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se