Vláda musí zvyšovat deficit za letošek a připravovaný rozpočet na příští rok ukazuje, že lépe nebude. Snaha nenechat energetickou krizi s extrémními cenami plynu i elektřiny dopadnout na domácnosti a firmy plnou vahou povede zákonitě k ohromným výdajům. A Fialův kabinet to stejně schytává zleva zprava za to, že pomoc je nedostatečná. Snahu zalepit alespoň zčásti díru v rozpočtu mimořádným zdaněním bank a energetik vnímá část voličů jako zmatenou a nedostatečnou, druhá zase jako pošlapání pravicových principů, které navíc sahá do peněženek těch zodpovědných, kteří do akcií ČEZ či velkých bankovních domů investovali.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





