Zákazník přijede k obchodu, zaparkuje a jde nakoupit. Mezitím mu k elektromobilu, na základě pokynu přes mobilní aplikaci, přijede dálkově řízený robot, který vozidlo dobije bez lidské pomoci. Sám si otevře krytku, připojí se, odpojí, strhne si peníze. Zařízení nazvané H2BOT, jež stojí několik set tisíc eur, si vyrábí energii samo z vodíku. Na čtvrtečním veletrhu Hydrogen Technology Expo v německých Brémách jej poprvé veřejnosti představí jablonecká vývojářská společnost Devinn.

„Jedná se o dálkově řízené vozítko, které svými rozměry zabírá třetinu parkovacího místa a obsahuje integrovanou rychlonabíječku. Elektrickou energii pro nabíjení H2BOT vyrábí přímo na místě pomocí vodíkového palivového článku. Jedinou emisí celého procesu je vodní pára a voda,“ popisuje mluvčí firmy Tomáš Schwarz.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.