Kabinet Petra Fialy (ODS) se na svém středečním jednání rozhodl podpořit záměr vybudovat v Česku velkou továrnu na elektrické baterie, takzvanou gigafactory. A že bylo na čase. Koncern Volkswagen totiž chce své rozhodnutí o jejím umístění oznámit do konce letošního roku.

Jedinou lokalitou, která v Česku přichází v úvahu, je areál záložního armádního letiště v Líních na Plzeňsku. VW plánuje v Evropě vybudovat celkem šest velkých továren. Jedna z nich by měla být i ve středoevropském regionu. Vedle Česka zvažuje koncern také Polsko a Maďarsko. Zmíněný záměr vlády sdělili novinářům ministr průmyslu Josef Síkela (STAN), jehož resort je za celý projekt zodpovědný, a také ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se