Kabinet Petra Fialy (ODS) se na svém středečním jednání rozhodl podpořit záměr vybudovat v Česku velkou továrnu na elektrické baterie, takzvanou gigafactory. A že bylo na čase. Koncern Volkswagen totiž chce své rozhodnutí o jejím umístění oznámit do konce letošního roku.
Jedinou lokalitou, která v Česku přichází v úvahu, je areál záložního armádního letiště v Líních na Plzeňsku. VW plánuje v Evropě vybudovat celkem šest velkých továren. Jedna z nich by měla být i ve středoevropském regionu. Vedle Česka zvažuje koncern také Polsko a Maďarsko. Zmíněný záměr vlády sdělili novinářům ministr průmyslu Josef Síkela (STAN), jehož resort je za celý projekt zodpovědný, a také ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









