V Praze má vzniknout vůbec první bytový dům postavený ze dřeva. Jeho výstavbu plánuje developerská společnost Skanska Residential. Projekt, který postaví na brownfieldu v Praze 5, ponese název Radlický dřevák. Celkem nabídne bydlení ve třech budovách, přičemž jedna bude postavená právě ze dřeva. Dohromady Skanska plánuje v Radlicích postavit 177 bytů, v samotné dřevostavbě jich má být takřka 80. S výstavbou projektu chce firma začít už za dva roky, nyní shání od úřadů potřebná razítka.

Ceny bytů zatím nejsou známé. Stavba domů ze dřeva je však nákladnější než z běžných materiálů. Lze tak předpokládat, že i byty budou o něco dražší. 

Vedení Skansky věří, že novým projektem přispěje k ekologizaci stavebnictví. „V rámci jednoho projektu máme jedinečnou příležitost porovnat dvě různé stavební technologie, a to nejen z hlediska rychlosti výstavby a managementu stavby, ale především redukce uhlíkové stopy. Předpokládáme, že si tu ověříme, že dřevo do budoucna může nahradit výraznou část konvenčních materiálů, které více zatěžují životní prostředí,“ říká Petr Michálek, generální ředitel realitní divize Skansky.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.