Posádky 220 nákladních lodí, které plují na Ukrajinu či z Ukrajiny pro obilí, s napětím vyčkávají, jaký bude jejich další osud. Část z nich už opustila černomořské přístavy a čekají na inspekci v Istanbulu, další do tohoto města teprve směřují. A jiné kotví v ukrajinských přístavech a jsou připravené vyplout na moře.

Jsou v nejistotě, protože Rusko pozastavilo svoji účast na dohodě, která umožňuje vyvážet potraviny z ukrajinských přístavů přes Černé moře. Kyjev, Ankara a OSN se shodly, že zatím budou v přepravě obilí pokračovat. Jak zareaguje Kreml, není zatím jasné.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se