Posádky 220 nákladních lodí, které plují na Ukrajinu či z Ukrajiny pro obilí, s napětím vyčkávají, jaký bude jejich další osud. Část z nich už opustila černomořské přístavy a čekají na inspekci v Istanbulu, další do tohoto města teprve směřují. A jiné kotví v ukrajinských přístavech a jsou připravené vyplout na moře.
Jsou v nejistotě, protože Rusko pozastavilo svoji účast na dohodě, která umožňuje vyvážet potraviny z ukrajinských přístavů přes Černé moře. Kyjev, Ankara a OSN se shodly, že zatím budou v přepravě obilí pokračovat. Jak zareaguje Kreml, není zatím jasné.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









