Zlaté časy, které díky rekordním prodejům bytů prožívali v posledním roce čeští developeři, skončily. Zájem o nemovitosti prudce propadl poté, co kvůli růstu úrokových sazeb podražily hypotéky. A trh nyní očekává, jak se vyvinou ceny realit. Developeři však zatím zlevňování bytů odmítají.
„Důvodů, proč jsou ceny vysoké, je stále hodně. V první řadě je to otázka nákladů, zejména u stavebních materiálů, které v poslední době rostly bezprecedentně rychle,“ říká v rozhovoru pro HN Petr Michálek, generální ředitel developerské společnosti Skanska Residential. Zároveň dodává, že firma zatím neuvažuje ani o pozastavení a odložení svých projektů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









