Je to pozoruhodné. Podle akcentů v médiích, jakož i dle debat na sociálních sítích a v hospodách to vypadá, že v Česku probíhá matka všech krizí. Válka, inflace, ceny energií, prostě armagedon. Opozice navíc obraz totálního rozvratu marketingově posiluje, jak může. A jak na to reagují politické preference? Prakticky nijak. Volby by nyní dopadly skoro stejně jako před rokem. Podle průzkumu Kantaru by vládní strany získaly 48 procent, podle Medianu 41 procent. Babišovo ANO by podle Kantaru šlo proti volbám lehce dolů, podle Medianu mírně nahoru. Zprůměrováno z toho vychází až betonová stabilita. Co za touto záhadou stability v turbulentní době je?

Důvody jsou v zásadě tři. První je objektivní, druhý lokálně exotický a až třetí má co do činění s tím, co dělá, nebo spíše nedělá Fialova vláda. Právě třetí důvod je ale nejzajímavější, takže se mu budeme věnovat na největší ploše. Ale postupně.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.