Inspekci životního prostředí nyní opouští její dlouholetý ředitel Erik Geuss. Rezignoval už v květnu po vytrvalé a silné kritice působení inspektorů po havárii na Bečvě v září 2020, při níž uhynuly desítky tun ryb a kde dodnes není usvědčený viník. Na Geussovo místo teď ministerstvo životního prostředí vybírá nástupce, uzávěrka přihlášek do konkurzu vypršela ve středu 9. listopadu.

„Do výběrového řízení byly doručeny čtyři žádosti,“ uvedla mluvčí ministerstva Dominika Pospíšilová s tím, že otevírání obálek a hodnocení došlých žádostí proběhne během několika dnů. Jména uchazečů ministerstvo před vyhlášením výsledků nezveřejňuje, HN ale znají jména dvou z nich.

Prvním je současný ředitel oblastního inspektorátu Praha Václav Beroušek, druhým náměstek ministra životního prostředí Vladimír Dolejský. Oba HN potvrdili svou přihlášku do výběrového řízení.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.