Novým generálním ředitelem TV Nova bude od ledna dosavadní šéf digitálních médií CME, sedmačtyřicetiletý Daniel Grunt. Nahradí současné ředitele Jana Vlčka a Kláru Brachtlovou, kteří se posunou do vedení mateřské skupiny CME, jejímž vlastníkem je investiční skupina PPF. Firmy to ve středu oznámily v tiskové zprávě.

Tyto změny mají podle zprávy podpořit rychlý růst celé skupiny a její digitální transformaci. Grunt se má zaměřit na upevnění pozice TV Nova na trhu, jejího přístupu k programování a digitální transformaci s důrazem na pokračování růstu placené streamovací platformy Voyo. Zároveň prozatím zůstane i vedoucím digitálu v CME, dokud nebude jmenován jeho nástupce.

Grunt přišel do CME jako šéf digitálních médií počátkem loňského roku. V obdobné pozici tam pracoval před více než deseti lety, když v letech 2008 až 2010 řídil veškeré internetové aktivity TV Nova. Mezitím sedm let řídil nová média na TV Prima, rok a půl pracoval jako ředitel internetové divize vydavatelství časopisů Sanoma Media Praha. Na začátku kariéry pracoval i jako manažer pro oblast multimédií divize Nseries společnosti Nokia Czech Republic, byl také marketingovým a produktovým ředitelem internetového portálu Centrum.cz.

Podle novináře a analytika médií Filipa Rožánka je dobré, že se původně rozdělená funkce zase spojí, navíc je logické, že se nejvyšší pozice ujímá člověk se zaměřením na digitální média. „Digitální strategie má u ředitele CME Didiera Stoessela přednost, to deklaroval jasně už při nástupu do funkce,“ říká. Podle Rožánka za necelé dva roky, kdy byl Daniel Grunt na Nově, znatelně vyrostla streamovací platforma Voyo, totéž platí o internetovém zpravodajství kanálu. „Celá CME chce – stejně jako jiné evropské mediální domy – posilovat v oblasti internetového videa,“ vysvětluje HN.

Od ledna se provozní ředitel CME Dušan Švalek stane zástupcem výkonného ředitele zodpovědným za Slovensko, Slovinsko, Chorvatsko a Bulharsko. Brachtlová se v CME stane ředitelkou externích vztahů a zastřeší aktivity spojené se strategickými partnerstvími a vztahy v rámci odvětví a společně se Švalkem dohlédne na provozní agendu CME. Vlček bude zodpovědný za výnosy skupiny, bude i nadále podporovat obchodní růst TV Nova a pracovat na strategických iniciativách, jako je digitálně cílená reklama, která bude postupně zaváděna na všech trzích CME.

Skupina TV Nova má volně šířené stanice Nova, Nova Fun, Nova Cinema, Nova Action a Nova Gold, prémiové stanice Nova Sport 1 až 4 a Nova International. Vedle toho provozuje portály Nova Plus a Voyo. Loni v říjnu spustila tematickou stanici pro ženy Nova Lady. V divácké skupině mezi 15 a 54 lety měla loni skupina podíl na sledovanosti 33 procent.

Společnost CME provozuje televizní stanice v ČR, Rumunsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Bulharsku a Chorvatsku.

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist