Někdejší zbrojařský magnát a zakladatel Czechoslovak Group Jaroslav Strnad rozšiřuje své aktivity v rámci průmyslové skupiny CE Industries. K tradičním výrobním firmám z oblasti železniční dopravy a zpracování odpadu teď přidává zcela novou divizi. Nazval ji FMCG, tedy divize rychloobrátkového zboží. Ta zastřeší výrobní podniky v oblasti spotřební chemie a nově také potravinářství.

Před několika týdny dotáhl nákup fulnecké společnosti Heinz Food, velkoobchodníka a výrobce zdravé výživy s tržbami kolem 50 milionů korun. Spolu s tím ovládl také obchodní společnost Kaumy. Ta provozuje e-shop 4slim.cz, který je opět zaměřený na takzvané zdravé cukrovinky.

Kaumy má roční obrat kolem 200 milionů korun. Obě firmy Strnadovi prodával osmapadesátiletý slezský podnikatel Martin Heinz, který firmy založil už v roce 1994 a nyní se rozhodl z byznysu pomalu vystoupit.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.