Příval negativních makroekonomických zpráv v průběhu celého letošního roku, od inflace po válku na Ukrajině, a pesimistický výhled na rok 2023 – to jsou důvody, proč mezi tuzemskými technologickými firmami přibývá těch, které se rozhodly propustit část svých zaměstnanců. Nově mezi ně patří i Seznam.cz, co do návštěvnosti největší česká internetová společnost.

Jak Hospodářským novinám potvrdila mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová, v průběhu prosince se propouštění dotkne vyšších desítek zaměstnanců. Personální změny pocítí v podstatě všechna oddělení, od produktu po vývoj. Už v listopadu se škrty týkaly několika významných členů týmu Seznam Zprávy a zkraje minulého týdne vyšlo najevo, že se v Televizi Seznam ruší celá zpravodajská redakce.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.