Od rozpadu vítkovické průmyslové říše Jana Světlíka patřila jedna z jejich částí Gearworks mezi nejsložitější projekty. Zesnulý podnikatel a lobbista Martin Ulčák, který se v posledních letech svého života stal průmyslovým vizionářem a nadšencem, ale v potenciál tradičního vítkovického výrobce ozubených kol pro převodovky velkých průmyslových strojů věřil do posledních chvil. Ostatně už před čtyřmi lety na jeho záchranu vynaložil hodně peněz a úsilí.

Když už se zdálo, že je specifická kusová výroba, která vždy bojovala s relativně nízkou ziskovostí a vysokými náklady, z nejhoršího venku, přišel zásah v podobě války na Ukrajině.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.