Chceme-li budovat moderní školství, musíme do výuky přilákat více lidí se zkušenostmi z reálného světa mimo školu. Současně je ovšem třeba zajistit kvalitu výuky. Novela zákona o pedagogických pracovnících, která se nyní projednává ve sněmovně, je sice malý krok, ale rozhodně správným směrem. A je to velká výzva pro pedagogické fakulty.

Všichni bychom rádi, aby ve školách učili ti nejlepší učitelé. Takoví, kteří mají co nabídnout žákům nejen ve svém předmětu, ale i v širším smyslu lidskosti, morálky, zralých postojů. Takoví, kteří znají svět mimo školu a přinášejí do školy své zkušenosti a pohledy z různých oborů, oblastí i postavení ve společnosti. Ti, kteří vědí, že výzvy, problémy i úspěchy mohou přijít z různých směrů, a mají zkušenosti a rozhled, a mohou tak inspirovat naše děti. Není pochyb, že na tom by vydělala celá společnost.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.