Studentkám a studentům soukromého pražského Gymnázia Duhovka se nelíbí hromadění funkcí jejich budoucího ředitele Petra Gazdíka (STAN). Do vedení školy má bývalý ministr školství nastoupit 20. února, současně ale bude stále poslancem a také zastupitelem v Suché Lozi ve Zlínském kraji, kde byl v minulosti starostou. Studenti proti nastoupení Gazdíka sepsali petici, kterou mají HN k dispozici a která koluje mezi spolužáky. Autoři ji chtějí vedení školy předat později. V petici upozorňují na kumulaci funkcí a požadují, aby se některé z nich vzdal. Problematický je podle nich také Gazdíkův vztah s lobbistou Michalem Redlem, který je obviněn v korupční kauze Dozimetr. 

Právě kvůli tomuto případu Gazdík v červnu rezignoval na post ministra školství i místopředsedy Starostů a nezávislých. Jakékoliv pochybení nebo porušení zákona ale Gazdík už tehdy odmítl. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.