Hlavnímu městu se vrátil nepovedený vyhazov jednoho z dříve mocných úředníků pražského magistrátu Petera Ďurici. Toho se v lednu 2011 rozhodl tehdy nový primátor Bohuslav Svoboda (ODS) propustit, aby se odřízl od éry svého předchůdce Pavla Béma. Jenže Ďurica svoji výpověď napadl u soudu a po osmi letech mu daly soudy za pravdu s tím, že mu ji magistrátní úředníci řádně nedoručili.
Ďurica, který patřil mezi blízké přátele odsouzeného podnikatele Romana Janouška a měl podle švýcarské justice i podpisová práva k jeho tamním účtům, tak tento pátek uspěl v dalším boji. Obvodní soud pro Prahu 1 přikázal hlavnímu městu, ať mu zaplatí ušlou mzdu za deset let ve výši 8,6 milionu korun. K tomu mu má zaplatit i zhruba pět milionů na úrocích.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









