Tuzemské soudy zahltila vlna žalob starostů a zastupitelů. Chtějí omluvu a odškodné za to, že jejich majetková přiznání byla veřejně dostupná v Centrálním registru oznámení. Žalob jsou dvě stovky a většina doputovala až k Ústavnímu soudu, kde vyvolala střet mezi jeho členy.
Soudy původně žaloby zamítaly jako nedůvodné, to však loni v říjnu zvrátil čtvrtý senát Ústavního soudu v čele s Josefem Fialou. Ten několik desítek zamítavých verdiktů zrušil a dal starostům šanci na odškodné. Proti tomu se ale postavili ostatní ústavní soudci a v plenárním rozhodnutí tento názor zvrátili.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







