Neexistují dvě krize, které by byly stejné. I proto většinou vlády a centrální banky bojují s minulou bitvou a ta nová je zaskočí. Určitě by se dala vymyslet spousta dalších mouder o aktuální situaci, kdy sice pozorujeme vysokou inflaci, s níž bojuje s různým úspěchem celý svět, očekávaný propad ekonomiky se ale změnil v „technickou recesi“, tedy v něco, čeho by si už měl člověk všímat.

Všimnout si lze také toho, že se nám tu vedle halasných novinových titulků o desítkách tisíc lidí, jež propouští technologické giganty, krčí čísla o nezaměstnanosti: Spojené státy ohlásily naprosto nečekaný vzestup zaměstnanosti, stovky tisíc volných míst stále poptává cestovní ruch, zábavní průmysl i státní správa. V Česku, kde se inflace i recese projevuje víc, je nezaměstnanost stále velmi nízká.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.