O 70 miliard korun hodlá ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) srazit deficit příštího státního rozpočtu. A jedním z plánovaných opatření, jak toho dosáhnout, je navýšení daně z nemovitosti. Dosud šly z ní vybrané peníze do pokladen obcí, po jejím navýšení si však chce vláda vzít část do státního rozpočtu. Zisky by mohly činit i miliardy korun ročně. Bude záležet na konečné podobě změny daně. Některé strany už chystají vlastní návrh, jak by měla vypadat.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








