Vysoké úrokové sazby v Česku způsobují výrazný pokles zájmu o hypotéky. Klienty to nutí hledat jiné cesty, jak si zajistit levnější financování vlastního bydlení. Jednu z alternativ představují hypotéky poskytované v eurech. Úroky z nich jsou nyní v průměru zhruba o dva až tři procentní body nižší než u korunových úvěrů, což může zlevnit měsíční splátku i o několik tisíc korun.

To je atraktivní nejen pro klienty uvažující o novém úvěru, ale také pro ty, kteří chtějí u svých měsíčních splátek pocítit skokové zvýšení tuzemských sazeb co nejméně. Žadatelé však musí počítat s tím, že v Česku poskytují eurohypotéky jen tři finanční domy, a to jen lidem s příjmem v eurech. A také, že atraktivita útěku k těmto úvěrům se může v čase snižovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.