Má to být jakýsi inkubátor, ve kterém získají menší nadějné české nebo slovenské podniky  kapitál na další rozvoj a postupně se připraví na vstup na pražskou alternativní burzu Start. Alespoň takovou ambici mají zakladatelé speciálního fondu, jejž na tuzemském trhu právě rozjíždí.

Fond se jmenuje Fundamentiq a u jeho zrodu stáli Tomáš Morava, zakladatel liberecké poradenské společnosti Liftia, a správce fondů Evermore Capital Management. Morava působil 12 let v investiční skupině Expandia a pak pracoval téměř čtyři roky pro Jablotron, kde byl investičním ředitelem. Evermore, která spravuje fondy kvalifikovaných investorů, založili Jan Zuska a Tomáš Provazník, manažeři se zkušeností z privátního bankovnictví, například ze švýcarské investiční banky UBS.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.