Čtu spoustu pobavených komentářů a narážím na plejádu memů, které marginalizují nebo zesměšňují organizátory a protagonisty nedávné demonstrace na Václavském náměstí. „Když bohatý právník nedokáže dostat na Václavák víc lidí než zadlužený hochštapler, není to tak horké,“ říká jeden z nich.

Protagonisté celé akce jsou – částečně legitimně – vykreslováni jako karikatury politického, společenského nebo intelektuálního rozměru. „Vysoká škola života“, parafráze z českých komedií obsazené švejkovskými zpodobněními českých politických radikálů, nahrávka rádoby plamenného projevu předáka mimosněmovních populistů se zvukovou stopou řeči Adolfa Hitlera. Kakofonie legrácek, které určitě mají svůj význam v odporu proti obavám z mobilizace agresivní nespokojenosti, které ale zároveň dokážou smést věc ze stolu, jako by to prostě nestálo za řeč. Jako by šlo o nějakou cirkusovou exotiku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.