Nemovitostní trh prochází největšími otřesy od dob finanční krize po roce 2008. Byty se kvůli vysokým cenám a hůře dostupným hypotékám přestaly prodávat. Zatímco majitelé, kteří se snaží zpeněžit své starší, typicky panelákové byty, už museli jít s cenou dolů, developeři se tomu zatím brání. A zlevňovat neplánují ani v dalších měsících.

„Nečekám, že by byly ceny za půl roku nebo za rok jiné. To je vidět i z reakce konkurentů, kteří pozastavují své projekty,“ říká v rozhovoru pro HN Marcela Fialková, ředitelka strategie developerské skupiny UDI Group. Tvrdí, že byty v Česku zlevní jen jejich masivní výstavba. Například v Praze by však podle ní nestačilo ani to, kdyby vznikalo deset tisíc nových bytů ročně, tedy počet, o němž často mluví developeři i samo město.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Přehled realitních fondů v Česku