Německo má našlápnuto k nové klimatické politice, na kterou hodlá v následujících letech vyčlenit z různých zdrojů obrovské sumy. Půjdou například na výstavbu větrných a solárních parků podél nových dálničních úseků, do zateplování budov, modernizace železnic, ale třeba i na dotace domácnostem. Ty budou muset své topení přepnout ze zemního plynu nebo oleje na obnovitelné zdroje.
Spolkový kancléř Olaf Scholz si právě od zelené transformace, na které se minulý měsíc dohodla jeho semaforová koalice, slibuje nový „hospodářský zázrak“ – takový, jaký zažilo západní Německo během 50. a 60. let minulého století. Jeho prohlášení vyvolalo na politické scéně údiv, mezi ekonomy pak pobavení.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









