Za loňským zdražováním v Evropě a Spojených státech nestojí jen růst cen energií a dalších nákladů, ale také zvyšování marží velkých firem. Vyšší vstupy z nich měly ukrajovat, podle posledních výzkumů ale došlo k opaku a zisky firem vystřelily na nejvyšší úrovně za desetiletí. Centrální banky nyní začínají upozorňovat, že to pro boj s inflací může představovat problém.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









