Za loňským zdražováním v Evropě a Spojených státech nestojí jen růst cen energií a dalších nákladů, ale také zvyšování marží velkých firem. Vyšší vstupy z nich měly ukrajovat, podle posledních výzkumů ale došlo k opaku a zisky firem vystřelily na nejvyšší úrovně za desetiletí. Centrální banky nyní začínají upozorňovat, že to pro boj s inflací může představovat problém. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se