Také na střechách nízkopříjmových domácností a domácností důchodců se začnou více objevovat solární panely. Ty jsou zatím doménou bohatších majitelů nemovitostí. S pomocí dotačního programu Nová zelená úsporám Light se ale rozšíří i do nižších sociálních pater. Program běží teprve od 9. ledna, od té doby však přijal na 24 tisíc žádostí za téměř 2,6 miliardy korun. Nabízí snadné a rychlé rozdělení finanční podpory až do výše 150 tisíc korun na výměnu oken, dveří nebo zateplení stropu či fasády. A od 2. května z něj domácnosti mohou nově žádat také až o 90tisícovou dotaci na pořízení solárních systémů na ohřev vody.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.

Chcete dostávat investiční texty do e-mailové schránky?

Přihlaste se pravidelnému odebírání investičního newsletteru Peníze HN, kde naleznete naše původní analýzy, tipy na dobré čtení nebo glosy analytiků.

newsletter Peníze