Pošťáci od letoška k rozvozu zásilek a balíků používají nově také elektrokola. Jak ale HN minulý týden upozornily, plně naložené bicykly uvezou jen pracovníky vážící nejvýš 60 kilogramů. Jejich nosnost je totiž reálně o 30 kilogramů nižší, než kolik vítěz tendru slibuje ve smlouvě s Českou poštou. Tím však problémy s dodávkou stovky kol na elektrický pohon nekončí. Ukazuje se, že státní podnik vyšla kola podstatně dráž, než za kolik si je může kdokoliv pořídit v běžném obchodě.

Devítimilionovou zakázku na dodání stovky elektrokol v nákladním provedení získala od pošty malá společnost Kosmos bikes. Státnímu podniku prodala elektrokola Crussis e-City 1.16-S. Nejde tedy o klasické cargo kolo, jako mají třeba pošťáci v cizině, ale o běžný model, který osadila brašnami, nosiči a plastovým boxem na zásilky. Jeden kus vyšel podle smlouvy i s daní na 79 tisíc korun. Na oficiálním e-shopu značky Crussis si však lidé mohou stejný model kola pořídit za necelých 37 tisíc korun.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.