Kvůli silným ročníkům se už druhým rokem řeší hlavně v Praze a velkých městech nedostatek žádaných středních škol, jako jsou gymnázia. Ve stejnou chvíli ale metropole bojuje také s nedostatkem míst na základních a v mateřských školách, za něž jsou odpovědné jednotlivé městské části. Postavit školu, která dnes vyjde i na miliardu korun, ale není v jejich silách. Peníze proto chtějí po magistrátu, který je však také nemá.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









