Asi po půl hodině trvání debaty pondělního panelu o přeshraniční spolupráci ve Slezsku mezi třemi zeměmi na Evropském hospodářském kongresu v Katovicích nás, panelisty, moderátor upozornil na zajímavou věc: aniž to bylo v plánu, téměř každý se v kontextu nových zdrojů energie zmínil o vodíku.
Není divu, Ostrava a Moravskoslezský kraj pracují na tom, aby se staly českým „vodíkovým údolím“. Pro některé polské investory je budování vodíkových kapacit dobrá příležitost a celý dříve velmi průmyslový slezský region na obou stranách hranice si od zavedení vodíkem poháněné veřejné dopravy slibuje příspěvek k čistšímu ovzduší. Na vodíku má být postaven i plynovod Stork II, o jehož stavbě nyní jednají česká a polská vláda a který by měl vést také přes Slezsko.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









