Přes 16 let se nezměnil „ceník“, od něhož se odvíjí státní odměna pro advokáta ex offo či suma, kterou musí strana poražená v soudní při zaplatit právníkovi soupeře. Od července se má takzvaný advokátní tarif výrazně zvýšit – má kopírovat inflaci, která od roku 2006 činila 66 procent. Počítá s tím návrh ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Teď ale čelí kritice, protože přichází ve chvíli, kdy stát hledá každou korunu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









