Čím dříve se tisíce poškozených klientů Energetického Holdingu Malina přihlásí se svými pohledávkami u insolvenčního soudu, tím lépe, shodují se advokáti oslovení HN. Holding od svých zákazníků vybral stovky milionů korun na zálohách za solární elektrárny či tepelná čerpadla, velkou část z nich ale nedodal nebo je nedokončil. Místo toho přinejmenším od března přestal s většinou klientů komunikovat. Společnost na sebe v pátek u Městského soudu v Praze podala insolvenční návrh. Zároveň požádala soud o povolení reorganizace společnosti. Dalším krokem bude rozhodnutí soudu o úpadku společnosti. „K tomu by mohlo dojít během několika dní, pokud nebude potřebovat od Maliny doplnit nějaké další podklady,“ sdělil HN Jakub Backa z advokátní kanceláře Lechovský & Backa zabývající se insolvenčním právem.

Hrozí, že se insolvence bude týkat i fotovoltaických panelů, které už mají lidé na střechách, ale ještě nedošlo k jejich oficiálnímu předání.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.