Gastronomie má za sebou tři těžké roky, podle vlády Petra Fialy (ODS) už ale není třeba ji dále podporovat daňovými úlevami na točené pivo, z nějž žije polovina českých restaurací a hospod. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) minulý týden představil úpravu sazeb daně z přidané hodnoty (DPH), která u točeného piva vzroste z 10 procent na 21 procent. Sporná spotřební daň na tiché víno přitom zůstane na nule. V hospodách tak pivo podraží, provozovatelé se proto obávají i vlny krachů, zejména na venkově.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









